podklad salon krasy
graphic design by dale
copyright by Emilly - salón krásy © Dukelská štvrť 1403, Dubnica nad Váhom • gsm: 0905 856 251

Ponúkané masáže

Klasická a reflexná masáž
(celkové uvoľnenie tela)

Je vhodná pre každého, odstraňuje svalové napätie tela, bloky chrbtice, svalové spazmatické usadeniny. Reflexná masáž stimuluje nervové zakončenia pohybového aparátu a celkové uvoľnenie vnútorných orgánov.

Lymfondrenáž
(celková regenerácia)

Ide o jemnú masáž, ktorá odstraňuje metabolické usadeniny pod kožou, čistí lymfatický systém. Vhodná pri opuchoch horných a dolných končatín aj poope-račných úkonoch. Posilňuje aj imunitný systém. Súčasťou lymfodrenáže je aj Anticelulitídny program – ide o lymfatickú masáž nôh s použitím anticelulitídnych krémov.

Medová masáž

Stará metóda posilňovania reflexných zón chrbta uvoľňuje aj duševné napätie, pričom využíva zdraviu prospešné účinky medu a kompresné masérske hmaty. Med svojím detoxikačným pôsobením oslobodzuje celý náš organizmus od usadenín zo životného prostredia, potravy či liekov.

Shiatsu

Je holistická metóda so základmi v tradičnej čínskej medicíne v teórii jin a jang a v teórii 5 prvkov. V preklade znamená tlak prstov. Je to dotyková terapia obsahujúca akupresúru, masážne hmaty, mäkké techniky, mobilizácie, trakcie, reflexnú terapiu, relaxačné techniky a moxovanie. Pracuje sa s pacientovou životnou energiou čchi, ktorá prúdi meridiánmi (vnútorné energetické dráhy) a jej cieľom je uvedenie tela do energetickej rovnováhy. Shiatsu podobne ako akupunktúra využíva stovky povrchových bodov na meridiánoch, aby stimulovali životnú energiu. Okrem prstov sa využívajú aj dlane, zápästia, predlaktia, lakte, kolená a chodidlá. Podľa čínskej medicíny je možné chorobu rozpoznať podľa zmien v energetickom systéme 6-9 mesiacov pred tým, ako sa prejaví na fyzickom tele ako zmena funkcie alebo orgánová porucha. Počas tohto obdobia na to telo upozorňuje svojimi signálmi. Masírovaný leží na zemi, na špeciálnej podložke, ktorá sa nazýva futon, a preto môže terapeut využiť nielen ruky, ale aj celú váhu svojho tela. Shiatsu se robí cez voľné oblečenie.

Thajská masáž

je jedinečný typ masírovania charakteristické naťahovaním tela a intenzívnou hĺbkovou bodovou masážou. V súčastnosti je klasická thajská masáž považovaná za medicínsku disciplínu používanú pri liečení rôznych problémov. Jej korene siahajú do roku 2500 p.n.l. a jej účinky boli rokmi overované a zdokonaľované. Tradičná thajská masáž predstavuje tiež pracovanie s akupresúrnymi bodmi pozdĺž desatich thajských masážnych energetických dráh. Všetky sa nachádzajú asi 2cm pod pokožkou a prechádzajú celým telom. Stláčanie bodov na týchto dráhach stimuluje prúdenie vnútornej energie (elementu vzduchu) v tele , priamo lieči choré orgány, žľazy a odstraňuje toxíny z telového tkaniva. Thajská masáž prináša nabudenie energie, osvieženie a celkovú telesnú stimuláciu. Typická thajská masáž je suchá, bez použitia olejov, len za pomoci malého množstva originálnych, špeciálne a domácky namiešaných bylinkových balzamov.

Orientálna masáž
SOIN PLAISIR D´ORIENT

Relaxačná modeláž inšpirovaná Ajurvédou. Ide o ošetrenie pre skutočných gurmánov. Po asistovanej gomáži (telový peeling), obsahujúcej trstinový cukor, lupienky ruží a mak, nasleduje modeláž teplým esenciálnym olejom. Vychutnajte si labužnícku vôňu používaných prípravkov, zahaľujúce teplo, pokojnú atmosféru a každý dotyk. Nechajte prebudiť svoje zmysly.

Čokoládová masáž

Je perlou medzi masážami a skrášľujúcimi procedúrami. Procedúra je výborná na vyhladenie a skrášlenie pokožky, celulitídy, získanie dobrej nálady, odplavenie toxických látok a uvoľnenie stuhnutých svalov. Po čokoládovej masáži sa človek cíti sviežo a uvoľnene. Čokoláda zaistí skvelý vzhľad a starostlivosť o pokožku, pokožka bude svieža a krásna, svaly uvoľnené a oddýchnuté.

Energetické lávové kamene

Starobilá liečebná indická masáž. Pomáha liečiť - odoberať negatívnu energiu. Harmonizuje telo a energetické dráhy, eliminuje bolesti v svaloch, posilňuje samoliečenie organizmu, zlepšuje cirkuláciu krvi, zlepšuje metabolizmus...

Aromaterapia

Ide o liečenie prostredníctvom vôní rastlinných esenciálnych olejov, jedno z odvetví fytoterapie. Voňavé silice sprevádzali už dávnych Egypťanov a boli cenené aj v starom Grécku. Každá kvapka esenciálneho oleja koncentruje veľké množstvo účinných látok, ktoré sa do krvného obehu človeka dostávajú dvoma spôsobmi, inhaláciou dýchacím ústrojenstvom alebo pokožkou prostredníctvom masáže alebo kúpeľa. Aromaterapia ovplyvňuje okrem fyzickej stránky aj emocionálnu. Pri liečbe fyzických potiaží, ako je bolesť chrbta alebo migréna, sa častokrát zistí, že neexistuje žiadna fyzická príčina, ktorá by bolesť spôsobovala, príčina bolesti je práve v emocionálnej sfére. Emocionálne bloky spôsobujú stres a zvýšené svalové napätie, čo sa následne prejavuje vo forme fyzickej bolesti.

Bankovanie

Ide o uznávanú metódu tradičnej čínskej medicíny. Pomáha pri odstraňovaní bolestí. Aplikuje sa pri svalových spazmoch, závratoch, migrenóznych bolestiach hlavy, reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze tvárového nervu, nočnom pomočovaní, chronickej únave a ďalších problémoch. Účinky sú všeobecné - prečistenie a zlepšenie obehu krvi, obnova funkcie nervového systému… a lokálne - odstránenie bolesti.